infoMagdalena Heliasz (ur. 1986) jest projektantką graficzną, wydawcą i kuratorką.

Od 2011 roku prowadzi platformę Print Control promującą polską grafikę użytkową poprzez działania wydawnicze, wystawy, warsztaty, projekcje i organizację wydarzeń kulturalnych. Wydawany przez nią rocznik Print Control ukazuje największe osiągnięcia polskiego projektowania drukowanego, przegląd projektów i wywiady z twórcami.

Stworzyła również serię notatników Wzory / Patterns przedstawiających dekoracyjną i eksperymentalną stronę designu.

Współogranizowała 3 edycje Warszawskich Targów Książki Artystycznej, które gromadzą najważniejsze publikacje artystyczne z całej Europy.

Była odpowiedzialna za organizację wystaw polskich książek na Łódź Design Festival (2016), na London Book Fair w ramach stoiska Instytutu Książki (2016), na targach Paper Works Art Book Fair w Meksyku (2017), w przestrzeni galerii BWA Dizajn we Wrocławiu (2017), na targach Wiels Art Book Fair w Brukseli (2015–2018), podczas Euopean Design Festival (2019) w Warszwie, Vienna Art Book Fair w Wiedniu (2019) czy konferencji Conversations w Rydze (2019).

Magdalena Heliasz regularnie bierze udział w obradach jury konkursów projektowych: KTR (Klub Twórców Reklamy), Projekt Roku (STGU), Polish Graphic Design Awards.

W listopadzie 2019 r. została jedną z bohaterek zbiorowej wystawy Dziewczyny na warsztat w Instytucie Designu w Kielcach.